مترجم زبان صنعت تایر به زبان مردم شوید/ به عنوان مطالبه گر صنعت تایر عمل کنید

بزرگان صنعت تایر در مراسم آغاز به کار رسمی پایگاه خبری تایر نیوز، انتظارات خود را از این صنعت بیان کردند.

به گزارش خبرنگار تایر نیوز، محمدرضا گنجی، رییس انجمن صنفی و کارفرمایی زنجیره تولید، تامین مواد اولیه و زنجیره ارزش صنعت تایر در مراسم آغاز به کار رسمی پایگاه خبری تایر نیوز با تاکید بر ضرورت اطلاع رسانی تخصصی در حوزه صنعت تایر گفت: درج اخبار تخصصی این صنعت به عنوان یکی از صنایع اثرگذار در زندگی مردم، امری ضروری به شمار می رود و در عین حال باید تلاش نمود تا گفتگوهای دوره ای از مدیران ارشد و اثرگذار صنعت تایر کشور، منتشر شده و دیدگاههای آنها بازنشر شود.

وی افزود: تایر نیوز به عنوان یکی از رسانه های تخصصی صنعت تایر، باید رسالت اصلی خود را اطلاع رسانی دقیق، شفاف و منصفانه قرار داده و تلاش نماید تا مرجع اخبار این حوزه برای سایر رسانه ها شود.

به گفته گنجی، در عین حال باید اقدامات موثری در راستای تدوین و انتشار تاریخ شفاهی صنعت تایر در کشور صورت گیرد که در قالب آن بتوان، روایت و داستان این صنعت و بزرگان آن را در اختیار عموم قرار داد.

همچنین در این مراسم، زمانی مدیرعامل یزدتایر نیز گفت: تایرنیوز باید زبان گویا و کامل برای رساندن حرف صنعت تایر و توانمندی های آن به گوش مردم و مسئولان باشد.

وی افزود: در واقع، این رسانه تخصصی باید مترجمی از زبان صنعتی به زبان عوام بوده و فهم مشترکی را میان این صنعت با مردم و مقامات ایجاد نماید.

زمانی، یکی دیگر از رسالت های تایر نیوز را فرهنگ سازی در حوزه های مختلف دانست و خاطرنشان کرد: باید در جهت استیفای حقوق صنعت برآمد و به عنوان یک مطالبه گر عمل نمود.

همچنین در این مراسم علیرضا انصاری، عضو هیات مدیره شرکت کربن سیمرغ گفت: تایر، یک صنعت استراتژیک و راهبردی برای کشور است و باید لحظه ای به روز رسانی شود؛ ضمن اینکه اطلاع رسانی لازم نیز به مقامات مسئول صورت گیرد.

در ادامه این مراسم، مجید زرگری، از فعالان بخش خصوصی گفت: تولید محصول و فرآیندهای صنعتی باید به سمع و نظر مردم و مسئولان برسد؛ ضمن اینکه تایرنیوز صدای مردم باشد و نقطه نظرات آنها در این حوزه را به مسئولان و فعالان این صنعت منتقل کند.

در عین حال، سعید تقوایی، مدیر مرکز نوآوری و فناوری گروه صنعتی رازی ادامه داد: تایر نیوز باید تعامل بسیار بالایی با انجمن صنعت تایر داشته و مسائل و مشکلات مبتلابه صنعت را پیگیری نماید.

وی افزود: همچنین باید داستان صنعت از ابتدای شکل گیری تا بلوغ و تکامل آن را روایت کرد و توضیح داد که تولیدکنندگان از کجا شروع کرده اند.

کد خبر 439

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha